Pěvecké oddělení

Studium sólového zpěvu je určeno pro žáky od 5 let.

Nejmladší žáci navštěvují první dva roky přípravné studium. Následuje I. stupeň, který trvá sedm let a II. stupeň, který trvá čtyři roky.

V případě zájmu o studium zpěvu po absolvování II. stupně může žák navštěvovat studium pro dospělé.

Do 3. ročníku mají žáci společný pěvecko-technický základ. Od 4. ročníku mají možnost rozhodnout se pro studium populárního či klasického zpěvu. Žáci studiem sólového zpěvu získávají základní pěvecké návyky, které v průběhu studia přirozeně rozvíjejí.

Žáci našeho pěveckého oddělení se pravidelně účastní soutěží vyhlášených ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Dále se účastní soutěží, které jsou určeny pro zpěváky populární hudby (Česko zpívá, Junior Talent, Little Star apod.). Ve jmenovaných soutěžích žáci dosahují výborných výsledků.

Zpěváci se pravidelně prezentují na třídních koncertech, interních koncertech a veřejných koncertech školy. Vystupují i na akcích mimo školu (Vánoční a Velikonoční jarmarky – Město Most, domovy důchodců a domovy s pečovatelskou službou, svaz diabetiků…).

Naši žáci pěveckého oddělení pravidelně účinkují na koncertech Magdy Malé – Srdeční záležitosti nebo na akcích známého baviče, zpěváka a moderátora Vladimíra Hrona.

V rámci pěveckého oddělení se děti podílejí na společných projektech školy – muzikály v produkci školy (Kleopatra, Edward Kelley), pohádky autorské dvojice Z. Svěrák / J.Uhlíř – Červená Karkulka, O Budulínkovi, O dvanácti měsíčkách a Šípková Růženka.

Pěvecké oddělení pravidelně připravuje komponované večery – Muzikálový večer, Abba show, Retro koncert aj.

Od divadelní sezóny 2015/2016 hostují žáci pěveckého oddělení v divadelním představení Balada pro Banditu v Městském divadle v Mostě.

Sbor Rozmar se podílel se žáky pěveckého oddělení na nahrávce vánočního CD Magdy Malé - Na křídlech vánočních.

Třídy pěveckého oddělení jsou vybaveny zvukovou aparaturou.

Daniela Tokárová

Daniela