Oddělení strunných nástrojů

Smyčcové nástroje:

• housle
  • violoncello

Smyčcové nástroje mají velmi široké uplatnění v sólové a komorní hře (v kombinaci s jiným nástrojem), v orchestrech komorních, symfonických, estrádních a folklórních.

Žáci ZUŠ jsou již v průběhu studia vedeni k uplatnění svých dovedností na školních a veřejných vystoupeních Hra na smyčcové nástroje rozvíjí všechny složky hudebních schopností, obohacuje citové vnímání, rozvíjí estetické cítění a intelekt. Učební osnovy jsou sestaveny tak, aby každý žák získal základy odborného vzdělání.

Hra na kytaru:

Výuka je orientována především na výuku klasické kytary. Technické základy nástrojové hry, které zde studenti získávají, jim dávají možnosti ovládnutí nástroje ve všech ostatních hudebních žánrech ve hře sólové, komorní i orchestrální.

Studium probíhá od mladšího školního věku až po dospělost. Ve výuce získává žák základy odborného vzdělání. Rozvíjí se všechny složky hudebních schopností a estetické vnímání.

Součástí výuky jsou veřejná vystoupení žáků a účast v soutěžích ZUŠ. Právě zde dosáhli žáci oddělení mnoha výrazných úspěchů. Nejnadanější žáci jsou připravováni ke studiu na středních uměleckých školách a pedagogických fakultách.

K výuce je třeba klasická šestistrunná kytara /"španělka"/ se širokým krkem a nylonovými strunami, vyrábí se v 5 velikostech.

V případě Vašeho zájmu o studium Vám rádi poradí s výběrem nástroje naši pedagogové.

Hra na elektrickou kytaru:

Obor hra na el. kytaru je zaměřen na styly moderní hudby /blues, rock, funky, metal aj./.

Žák si během výuky  osvojí různé kytarové techniky, uvede je do praxe hrou kytarových sól různých hudebních skupin a využívá tuto techniku během své vlastní improvizace na hudební podklad, uplatňuje své hudební nápady.Dle svých dispozic je veden k veřejnému vystupování a má možnost účinkovat ve školní kapele.

Učebna je plně technicky vybavena, žák dochází na výuku pouze se svým nástrojem.

Květa Hasilová

Květa