Díla našich žáků

Zde si můžete prohlédnout výtvory našich záků a fotografie z akcí pořádaných naší školou

Defilé

Divadelní DEFILÉ!

Vedro, lidi, únava. Tahle tři slova zhruba chrakterozivala naší cestu vlakem z Mostu do Brna, na divadelní přehlídku Defilé, která se konala ve dnech 24. - 28.11. 2013. Na přehlídku jsme byli pozváni s divadelním souborem Inverze a s představením Když se díváš!. Do cesty nám ale bylo postaveno dost překážek. Jako první se objevila paní průvodčí, která měla problém s našímvěkem. Dále to byly dvoumetrové laťky, židle a kyblík, které jsme celou cestu vláčeli s sebou do kopce, a nakonec přemlouvání pana autobusáka, aby nám rekvizity naložil. Všechno zlé je ale k něčemu dobré a my jsme díky téhle cestě vymysleli systém přepravování naší scény! Ať žije izolepa! Přemlouvání dopadlo úspěšně, a my jsme se mohli vézt do vesničky kousek za Brnem, kde už bylo všechno jen lepší.

Po příchodu do kulturního domu, kde se celý festival konal, jsme vybalili věci, postavili scénu a než jsme se stačili rozkoukat, stála za námi hlavní organizátorka s dotazem, zda už můžeme začít. Dali jsme poslední týmovou poradu, popřáli si ,,zlomený vaz“, zkusili trošku setřást trému (bez úspěchu), a vrhly jsme se na prkna která znamenají svět. Byly to nervy. Spousta lidí, reflektory, barvy, hudba, smích a později napjaté ticho. Po odehrání hry, sklizení scény a převlečení, jsme se vydali mezi ostatní. Hned se s námi dalo do řeči několik našich diváků. Všichni byli nadšeni. Chválili zpracování hry, nápad s barvami, naše vyjadřování i celkové pojetí problému šikany. Setkali jsme se se spoustou nápadů jak hru ještě vylepšit, dokonce i s nápadem pojmout hru jako divadlo Forum a návrhem na spolupráci. Všechny názory jsme samozřejmě s radostí a v lehké euforii přivítali. Chvilku po našem představení následovala skvělá Improshow, která nás všechny opravdu pobavila a tím i odlehčila večerní atmosféru.Když jsme přišli do haly, čekali nás připravení členové kapely Urband. Zábava byla úžasná. Měli jsme prostror seznámit se, trošku se pobavit, zazpívat a zatančit. Kapela hrála do pozdního večera a my jsme je jen tak nechtěli pustit z jeviště. Pořád se prosilo o přídavky, až nakonec organizátoři přisli s nápadem zazpívat si karaoke. Tím samozřejmě nikdo nepohrdl a u mikrofonu se střídal jeden ,,defilák“ za druhým.

Po ránu na sebe všichni chvilku jen tak chraptili. Když jsme se nasnídali u dokonalého bezedného jídelního baru, odebrali jsme se každý na svůj seminář. Náš seminář byl o práci s loutkou, líčením a maskou. My jsme se účastnili kvůli pozdějšímu příjezdu pouze jedné dávky semináře, a proto jsme se rovnou vrhli ná závěrečný výstup, který měl být prezentován ještě ten večer. Seminář byl skvělý. Naučil nás vnímat loutku a maňáska úplně jinak. Zároveň jsme se naučili loutku vyrábět a pracovat s ní. Každou volnou minutu toho dne jsme trávili s maňáskem vyrobeným z ponožek a nebo s líčidlem v ruce. Do toho všeho se člověk ještě musel stihnout najíst a podívat se na další představení. My to ale zvládli! Den tak uběhl neskutečně rychle. Byl tu náš druhý a zároveň poslední večer. Viděli jsme celkový výstup ze seminářů, znovu jsme se s loutkou ocitli pod světlem reflektorů, a nakonec jsme sklidili obrovský potlesk. Po večerním povídání, partičce černých historek a pár písniček v doprovodu kytary, jsme se museli odebrat do spacáků, kvůli brzkému vstávání, které nás další ráno čekalo.

A bylo to tu znovu. Vedro, lidi, únava. Zase ta tři slova, která opět vyystihovala naší cestu zpět. Teď už ale se smutkem z toho, že musíme odjet z tak skvělého místa a od tak skvělých lidí. Na druhou stranu cesta uběhla velmi rychle díky vzpomínání a zážitkům které jsme si z Defilé odvezli!

Gassmann je online!

PLATBY ŠKOLNÉHO

Školné (neboli úplatu za vzdělání) lze zaplatit převodem na účet 1430491/0100, přičemž variabilní symbol je rodné číslo dítěte. Chete-li platit v hotovosti, můžete tak učinit v kanceláři školy vždy v pondělí a středu do 17:00